רוב הבנות המגיעות מאובחנות בבעיות קשב וריכוז וחלקן העיקרי עבר "היסטוריה" לא קלה בילדותן ובשלבי התבגרותם.

אנו מקיימים קבוצות פסיכותרפיות בשיתוף הבנות אחת לשבוע וכן סדנאות של העצמה והעשרה עם אנשי צוות בכירים. ישנן בנות שמגיעות מבתים בהן עברו התעללות מינית או בתים בהן נחשפו לאלכוהות או סמים. במקרים של התמכרות אנו מפנים לקבוצות AA או NA או למרכז רטורנו המטפל בתמכרויות על פי שיטת 12 הצעדים.

יש לציין שרוב הבחורות הינן בחורות חכמות בשורשן, נאות, בעלות רגישות גבוהה, תבונת חיים, ובעלות פוטנציאל גבוה להתפתחות בכל תחום. רוב הבנות סובלות מערך ודימוי עצמי נמוך. אחד מהמפתחות להצלחת שיקום בנות אלו, הוא שילובן יחד עם בנות נורמטיביות, דבר המהווה מפתח להצלחה.

לאינטראקציה בין סוגי הבנות השונים כגון השמת הבנות בדירות משותפות, בהן הבנות מתחלקות בתפקידי ניקיון הדירה רכישת מזון וכו' וכל בחורה לוקחת חלק קל בנטל הכלכלי, קיימת תועלת שיקומית הנותנת לבנות מרחב ומקום מחיה בריא ומעודדת באופן עקיף את הבנות להיכנס למסלול חיים נורמטיבי.

אנו מקיימים מפגשים פסיכותרפים קבוצתיים מידי שבוע ומעודדים את הבנות להשתתף בסדנאות ומחזקים את המוטיבציה שלהן לעבור מרצונן תהליך ריפוי פנימי ולבנות מערכת חיים בריאה ועצמאית. הדברים נעשים באופן עדין ועקיף תוך כדי הקפדה על כך שהבנות לא תרגשנה שהן במוסד טיפולי.

אנו עוזרים לבנות למצוא עבודה המתאימה לפוטנציאל הטמון בכישוריהן ומלווים אותן על מנת שיתמידו בה. וכן אנו מעודדים את הבנות ללמוד לימודים אקדמאיים או לימודי מקצוע ועוזרים להן להשיג מלגות מקרנות שונות, ומלווים אותן בהתקדמותן.

מטרתנו העיקרית היא להביא את הבחורה למצב נפשי ותפקודי יציב ולתת לה כלים שיכינו אותה לבניית בית, זוגיות והורות מוצלחת.

אנו מעודדים את הבנות לבנות אישיות אינדיווידואלית, עוזרים להן לגבש את דעותיהן ומעודדים אותן במציאת הזהות העצמית שלהן בכל תחומי החיים.

חברי העמותה הצוות ועובדים חיצוניים שאנו שוכרים לטובת התוכנית מורכבים מאנשים מקצועיים כל אחד בתחומיו. אנשי רוח, עובדים סוציאליים, פסיכותרפיסטים, קואצ'רים וכו'.